O nás


První dvě kozy jsme pořídili ze zdravotních důvodů dcery mé partnerky. Mléko jsme začali zpracovávat, nejčastěji na čerstvý sýr. Přebytky jsme začali šířit rodině a přátelům. A už to jelo :-) Poptávka rostla a bylo potřeba dokoupit další kozy. Rok na to i kozla a stádo se rozrůstalo. Letos jsme měli 10 dospělých koz a 23 kůzlat.

Prvních pár koz

Chov koz a zpracování mléka se stalo naším životním stylem, který si opravdu užíváme. Jsme vděční za to, že si můžeme dopřát kvalitu vlastních výrobků a rádi se o ni podělíme. Baví nás rozšiřovat škálu příchutí, přidávat další výrobky jako je tvaroh, jogurt a na řadě jsou i další druhy sýrů.

Baví nás také sociální rovina, potkávání se při prodeji s přáteli, povídání a sdílení. A tak pokud nám bude přáno (ze strany úřadů), rádi bychom vybudovali oficiální mlékárnu s prodejnou, kde by mohli mít své produkty i další nadšenci, co vyrábějí kvalitu většinou handmade. Součástí by bylo posezení (v létě na terásce) ke společnému ochutnávání a sdílení. Procházka se zvířatama

Naše dovednosti a zkušenosti s chovem také rádi předáváme dětem ze základních a mateřských škol, které k nám jezdí na exkurze. Pro ně také chystáme vhodný prostor na ukázky výroby sýrů, popř. pečení chlebů a placek. Máme dohromady čtyři děti, jednu vnučku, dva psi a jednu kočku Čočku :-)

evvo programy pro děti evvo programy pro děti